با بررسی منابع دینی در می یابیم که مهم ترین و پر ثواب ترین کار این عالم »هدایت« است.

نیاز جامعه به هدایت با ازدیاد انحراف و فساد در زمانه ی ما بیش از پیش احساس می شود. این در حالی است که نهادهای سنتی تربیت، به دلایل متعدد به اندازه ی لازم کارآمد نیستند.

یعنی فرزندان شیعه به ندرت از مدرسه، مسجد و هیئت مذهبی، رنگ دینی گرفته و در عوض با کمال تأسف، بیشتر از فضاهای نامناسبی مثل ماهواره و شبکه های اجتماعی الگو می گیرند. در این میان کمتر کسی برای این امر مهم، دل می سوزاند و کاری مؤثر می كند.

 

در این میان جامعه ی نیکوکار و خیرخواه هم بیشتر در صدد رفع نیاز مادی و جسمی مردم (پرداخت قرض، اعطای کمک هزینه ی جهیزیه، ازدواج و امور درمانی) هستند  تا ارتقای معنوی و روحی آنان...

مؤسسه‌ی نجات با استمداد از خدای متعال، سعی در نهادینگی »جلسات آخر هفته تربیتی« دارد.

نهادی ناشناخته که با بهره گیری از نیروهای افتخاری و توانمند، در جذب و تربیت جوانان و نوجوانان می کوشد.

نهادی که در کنار برنامه های تفریحی و تشویقی، سعی در آموزش مستمر معارف تشیّع با شیوه ای نوین دارد.

با توجه به این که »تربیت« تنها نسخه ی نجات نسل حاضر است؛ امید می رود که با این الگو رفته رفته بر تعداد دینداران واقعی افزوده شود و بنا به فرمایش سیدالشهداء (علیه السلام)  واسطه ی ارشاد دیگران شویم تا از مصادیق این آیه از قرآن گردیم که فرمود:                                           

«مَنْ اَحْیاها فَکَاَنــّما اَحْیَا النّاسَ جَمیعاً»

هرکس یک نفر را زنده کند، گویا همه ی مردم را زنده کرده است. سوره مائده، آیه 32


دست اندرکاران این کار نه تنها در فضایی مثبت، خود را به حفظ ارزش ها تمرین می دهند، بلکه شاگردانی که این تعالیم را می بینند نیز رنگ دینی به خود گرفته و کم کم دین خدا را جدی می گیرند. 


در پایان معتقدیم در این دوران غربت امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف)  هرکس هر توانی دارد، از »ارتباطات و سرمایه‌ی انسانی« گرفته تا »امکانات و منابع مالی« اگر می خواهد برای دین خدا دلی بسوزاند باید به این مهم به طور  جدی اهتمام ورزد.

 و این مهم چیزی نیست جز:

«تربیت دینی نسل نوجوان و جوان به شیوه ای جذاب و اثرگذار»


چنانچه مایلید به این جریان ایجاد شده در راستای جلب رضایت الهی، شما هم یاری رسانید، می توانید از طریق شماره کارت 5022297000089412 نزد بانک پاسارگاد و به نام مؤسسه رشد پویای نجات، از این امر، حمایت نمایید.